پروژه:

پروژه احداث کارخانه تغلیظ مس دره زار

 کارفرما:

شرکت ملی صنایع مس ایران

پیمانکار:

شرکت مهندسی، نصب و نگهداری کارخانجات صنایع پتروشیمی (رامپکو)

 طراحی مهندسی:

شرکت مهندسین مشاور آب و محیط خاورمیانه

تکنولوژیست:

LogiProc

 طول مدت پروژه:

۹۰۰ روز (۲۱ ماه اجرا، ۳ ماه پیش راه‌اندازی و راه‌اندازی، ۶ ماه بهره‌برداری)

 خلاصه پروژه:

مس سومین فلز پرمصرف دنیا و یکی از مهمترین شاخص‌های اقتصادی هر کشور می‌باشد. با توجه به وجود معادن غنی مس درکشور و پیش‌بینی میزان عرضه و تقاضای مس در جهان و مطالعات اقتصادی انجام شده در این خصوص و نرخ بالای بازگشت سرمایه و سود پروژه، افزایش ظرفیت تولید کنسانتره مس را طلب می‌کند. در این راستا شرکت ملی صنایع مس ایران با انجام مطالعات اولیه و پایه نسبت به برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار طرح و اجرای پروژه مذکور به صورت EPC اقدام نموده است. پس از طی مراحل مناقصه، شرکت رامپکو بعنوان پیمانکار EPC پروژه توسط کارفرما انتخاب و این شرکت انجام کارهای مهندسی و طراحی تفصیلی طرح و همچنین مهندسی خرید را به شرکت آب و محیط خاورمیانه محول نمود.

پروژه احداث کارخانه تغلیظ مس دره زار

نتایج:

تولید۱۴۳۰۰۰ تن کنسانتره خشک مس (برای خوراک با عیار متوسط ۰٫۳۸ درصد مس) با عیار ۲۶ درصد در سال می‌باشد. تجهیزات اصلی پروژه از سازنده معتبر بین المللی و همچنین تولید کنندگان داخلی خرید و نصب خواهد شد. اجزا اصلی طرح به این شرح خواهد بود: بخش مربوط به سلول‌های فلوتاسیون (Flotation)، آسیای مجدد (Regrinding)، آب‌گیری کنسانتره، نمونه‌گیری (Sampling)، تجهیزات جانبی (Utilities)، سیستم انتقال ومصرف مواد شیمیایی (Reagent system)

در این پروژه کلیه طراحی‌های مهندسی سیویل و سازه، برقی و مکانیکی، فرآیند و کنترل توسط شرکت آب و محیط خاورمیانه انجام شده و در حال حاضر پروژه با موفقیت در حال طراحی و اجراست. کار تهیه بسته‌های خرید تجهیزات نیز به شرکت مهندسین مشاور آب و محیط خاورمیانه واگذار شده‌است.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x