پروژه: طراحی و نظارت بر اجرای مجتمع تولید مولیبدن میانه 

 کارفرما: شرکت آریا کانسار ثمین 

 مشاور: شرکت مهندسین مشاور آب و محیط خاورمیانه

 دوره طراحی: ۲ سال، ۱۳۹۳- ۱۳۹۴

 

 خلاصه پروژه:

مولیبدن و ترکیبات آن از فلزهای استراتژیک هستند که برای تولید انواع آلیاژها با کاربردهای حیاتی در صنایع هوایی، فولاد، شیشه، رنگ، نفت و غیره استفاده می‌شوند. 

شرکت آریا کانسار ثمین با هدف سرمایه‌گذاری و به منظور بهره‌برداری از ذخایر معدنی، کسب سود برای سرمایه‌گذاران و اشتغال‌زایی مولد در کشور، پروژه‌های صنعتی و معدنی را اجرا می‌نماید. مطالعات این شرکت نشان می‌دهد که محدوده معدنی مولیبدن میانه واقع در ۱۰ کیلومتری غرب شهر میانه دارای ذخیره معدن¬کاری (قابل برداشت) ۴۰ میلیون تن با عیار متوسط ppm520 بوده و بهره‌برداری از آن در یک بازه ۲۰ ساله با ظرفیت ۶۰۶۰ تن در روز امکان‌پذیر است. 

طراحی و نظارت بر اجرای مجتمع تولید مولیبدن میانه

نتایج: در این پروژه، شرکت مهندسین مشاور آب و محیط خاورمیانه انجام مطالعات امکان¬سنجی، طراحی مفهومی، پایه و تفصیلی احداث مجتمع تولید مولیبدن میانه شامل بخش¬های اصلی سنگ¬شکنی، کارخانه¬های تغلیظ و تشویه و واحد مدیریت آب و باطله را بر عهده دارد. همچنین نظارت عالیه و کارگاهی این پروژه نیز بر عهده این مشاور می¬باشد.محصول نهایی این طرح تولید کنسانتره اکسید مولیبدن (MoO3) با ظرفیت ۱۲۹۰ تن در سال می¬باشد. هم اکنون پروژه مطالعات امکان‌سنجی را پشت سر گذرانده و در مرحله طراحی پایه است. همزمان تحقیقات صحرائی و مطالعات آزمایشگاهی به منظور نهایی‌سازی طرح استخراج توسط کارفرما در دست اقدام است. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x