تاریخچه

مهندسین مشاور آب و محیط خاورمیانه در سال ۱۳۸۳، تاسیس شد.
در ابتدا، محور فعالیت، حول پروژه‌های مدیریت آب و باطله معادن بود. در ادامه، زمینه‌های صنایع فرآوری معدنی، مطالعات منابع آب، طراحی آب‌­شیرین‌کن‌ها­ و طراحی صنایع جنبی هواپیمایی اضافه شد.
این گسترش، به دنبال خود گسترش کمّی منابع انسانی و فضای کاری را نیز شامل شد. در حال حاضر شرکت با حدود ۱۰۰ نفر پرسنل ، دارای دفاتر مختلف طراحی و نظارت عالیه و کارگاهی در تهران و شهرهای محل اجرای پروژه‌ها می‌باشد.
از شروع شکل‌گیری، آب و محیط خاورمیانه توانسته‌ همکاری‌های متنوعی را با شرکت‌های همکار خارجی در پروژه‌های مختلف داشته باشد. بطوری‌که در طی دوران فعالیت، همکاری‌هایی با شرکت‌های کشورهای پنج قاره جهان صورت پذیرفته است.  انتخاب نام خاورمیانه الهام گرفته از خواست توسعه بازار کار شرکت در سطح کشورهای خاورمیانه است. از این‌رو با حضور در سه پروژه مختلف در شهر مقدس کربلا، حرکت به سمت حضوری فعال در بازار کاری کشورهای همسایه آغاز شده است.
از نکات مثبت تاریخچه شرکت آب و محیط این که با توجه به جابجایی‌ زیاد مدیران اجرایی در کشور، این شرکت توانسته‌است این تهدید را به یک فرصت تبدیل نماید. بگونه‌ای که با استقرار مدیران در مسئولیت‌های جدید، با توجه به رضایت از کارهای قبلی آب و محیط خاورمیانه، در مسئولیت جدید نیز، از این شرکت دعوت به همکاری نموده‌اند و این امر خود موجب گسترش زمینه‌های فعالیت شرکت گردیده است.

 

فهرست